VERDA Yayıncılık ve Danışmanlık Hizmetleri, sektörde uzun yıllara yayılan mesleki kitapçılık tecrübesinden güç alarak; veteriner hekimlik, hayvansal üretim ve sistemlerinin yanı sıra zirai konularda teknolojik gelişmeler ile birlikte ülkemiz şartlarına uygun kitaplar yayınlamak üzere 2010 yılında kurulmuştur.

Yayınevimiz, tarımsal konularda yayınladığı öncü kitaplar sayesinde ülkemiz tarımının gelişmesine ve toplum sağlığına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede yayınevimiz; veteriner hekimlerinin, ziraat mühendislerinin, ilgili meslek grubunda bulunan diğer teknik personelin, bitkisel ve hayvansal üretim yapan üreticilerimizin alanları ile ilgili dünya standartlarına uygun kitaplar okuyabilmelerini ve mesleklerini daha iyi icra etmelerini sağlamak için özel çabalar sarf etmektedir. Yayınevimizin en önemli hizmetlerinden biri, yurt dışında yayınlanan ve en güncel teknolojik gelişme ve uygulamaları ihtiva eden yabancı kaynakların ülkemizde kendi alanlarındaki en seçkin akademisyenler tarafından çevirilerinin yaptırılarak üreticilerimize kazandırmasıdır. Ülkemizdeki seçkin akademisyenlerimiz yayınevimizin işbirliği sayesinde kitap çevirisi yapmanın yanı sıra, ülkemiz şartlarını da göz önüne alarak ihtiyaç duyulan konularda kitaplar yazarak önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir.

Yayınevimiz, gelecek yıllarda artan nüfus karşısında azalacak tarımsal üretim ile birlikte toplumların sağlıklı ve yeterli beslenebilmesi amacıyla bilgi ve teknolojinin takip edilmesi gerektiğine inanmaktadır.

VERDA Yayıncılık ve Danışmanlık Hizmetleri olarak; sağlıklı, sürdürülebilir ve kârlı bir tarımsal üretim için sektörün bütün paydaşlarını yeryüzündeki en değerli hazine olan “bilgi” ile donatmak istiyoruz.

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hatti
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?