Verda.com.tr Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tarih:  [tarih]

MADDE 1 – KONU:
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
MADDE 2 – SATICI BİLGİLERİ:
Ünvanı: VERDA Yayıncılık ve Danışmanlık Hizmetleri / Eyyub Uğurer
Adresi: Gevher Nesibe Mah. İstasyon Cad.Öztürk İşmerkezi No:15/301 Kat:3 Kocasinan KAYSERİ TÜRKİYE
VD: Gevher Nesibe. Vergi Kimlik No:8860149195
Telefon: +90 (352) 222 01 02
E-posta: info@verda.com.tr
Web: http://www.verda.com.tr

MADDE 3 – ALICI BİLGİLERİ:
Adı/Soyadı/Ünvanı: [kullanici-adi]
Adresi : [kargo-adresi]
Telefon: [telefon-no]
Email: [e-posta-adresi]

MADDE 4 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ:
Malın/Ürünün/Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildigi gibidir.
Ürün Adı, Miktar, Tutar
Sepet Toplamı: 0 TL
Kargo Tutarı: 0 TL
————————————–
Toplam Tutar: 0 TL

Ödeme şekli: Banka Kartları ve banka havalesi
Ödeme tercihi: ön bilgilendirmelerde belirtilen anlaşmalı banka kartları ve banka hesabımıza ödeme
Teslimat Adresi: [kargo-adresi]
Teslim Edilecek Kişi: [kargo-kullanici-adi]
Fatura Adresi: [fatura-adresi]

MADDE 5 – GENEL HÜKÜMLER:
o 5.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.
o 5.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan sure içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
o 5.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden Verda.com.tr sorumlu tutulamaz.
o 5.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
o 5.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için İşbu sözleşmenin imzalı nüshasının Verda.com.tr’ye ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Verda.com.tr ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
o 5.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Verda.com.tr’ye ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Verda.com.tr’ye gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde kargo giderleri ALICI’ya aittir.
o 5.7- Verda.com.tr mücbir sebepler veya kargoyu engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile degiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
o 5.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Verda.com.tr’ye gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri Verda.com.tr tarafından karşılanacaktır.
o 5.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp Verda.com.tr’ye ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.
Verda.com.tr teknik nedenlerden kaynaklanan fiyat güncelleme hatalarından sorumlu değildir.

MADDE 6 – CAYMA HAKKI:
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Verda.com.tr’ye email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün Verda.com.tr’ye gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.
Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar,ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

MADDE 7 – YETKİLİ MAHKEME:
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya Verda.com.tr’nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI İşbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Verda

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hatti
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?